• Карикатуристы мира ответили на теракт в Charlie Hebdo (фото)

    Карикатуристы из разных стран мира выразили свои соболезнования и поддержку родственникам погибших журналистов, а также изданию Charlie Hebdo.Художники жанра всего мира осудили теракт в редакции Charlie Hebdo в свойственной им манере при помощи карикатур.В одной из иллюстраций говорится, что день теракта стал наихудший днем для всех карикатуристов.

    Опубликовано 08.01.2015 13:22 Подробнее ...

Від Савченко попахує Медведчуком, - Ігор Мазур

Ігор Мазур (псевдо Тополя) – ветеран в українській політиці. У 1993 році в Абхазії захищав територіальну цілісність Грузії, в 95-му допомагав чеченцям здобувати незалежність, в 2000 одним з перших вийшов на акцію Україна без Кучми, за що отримав кілька років позбавлення волі. Був активним учасником Помаранчевої революції і Революції гідності, а коли запалав Донбас, то поїхав туди, де командував розвідувальним батальйоном УНСО в складі Міністерства оборони України. Із ситуації на фронті ми й почали нашу розмову.

Як ти зараз оцінюєш ситуацію в зоні АТО?

ІМ: Я постійно спілкуюсь з хлопцями із свого батальйону. Вони зараз на Луганщині. До Дня сухопутних військ були нагороджені. Мене Президент також нагородив медаллю Захиснику вітчизни.

Ситуація там стабільна. Близько 45 обстрілів протягом дня показує, що бойовики не шукають якогось способу примирення. Це постійна рана на тілі України, яка продовжує кровоточити. Можливо, будуть якісь наступальні дії, але такий варіант, який зараз є, він влаштовує Росію і воно триватиме. Може, на Новий рік трошечки буде спад, але це вже буде домовленість по раціям чи ще чомусь між частинами, які стоять одна напроти іншої. Багато сепаратистів, особливо ті, які з Росії, на свята поїдуть до себе. В певній ситуації ми могли би в цим моментом скористатися і забрати ті населені пункти, які навіть по мінським угодам належать нам, наприклад під Докучаєвськом. Але, мабуть, командири вищої ланки намагатимуться нікому не зіпсувати свята активними діями на фронті і пильнуватимуть, щоб там було затишшя.

Можливо, поки Трамп ще не став президентом США, і буде якась наступальна операція. Але я не бачу таких можливостей у сепаратистів без допомоги регулярних російських частин на рівні полків. Поки що, російські частини – це окремі взводи і роти, але їх недостатньо для широкомасштабної операції.

  • Яке твоє ставлення до зустрічі народного депутата України Надії Савченко з лідерами ДНР і ЛНР?

ІМ: Однозначно хтось її веде. Я не думаю, що вона всі ці кроки робить самостійно. В неї є певний вистелений маршрут. Чесно кажучи, дуже попахує Медведчуком. Навіть те, що вона втрутилась в переговори по обміну військовополоненими. Давай згадаємо, що більше всього цим питанням займався якраз Медведчук і його дружина Оксана Марченко.

  • На твою думку, чи можливе воєнне вирішення ситуації на Донбасі?

ІМ: Вирішення ситуації має бути саме військовим шляхом. Але на сьогоднішній момент це не реально, тому що Збройні сили України хоч і стали більш потужними, але не для проведення великої наступальної операції на територіях, де вже майже всі основні напрямки заміновані і пристріляні. Це означатиме великі втрати.

Хіба що буде якась серйозна криза в середині Росії і Захарченко з Плотницьким втечуть з Донецька і Луганська, як вони тікали з Слов’янська. Тоді перестане існувати стабільна лінія фронту і можна буде провести велику наступальну операцію. Але це за умови, якщо Росія не втрутиться. Не втрутитись вона може тільки тоді, коли там відбудуться серйозні зміни в керівництві. Чи буде активна позиція США щодо введення якоїсь своєї озброєної місії на територію Донбасу, яка допоможе нам у відновленні кордону. От тоді можуть бути якісь моменти, які приведуть до активізації ситуації з визволення окупованих територій.

  • Давай перейдемо до внутрішньополітичних проблем. На твою думку, чи виправдалися сподівання тих людей, які три роки тому вийшли на Майдан?

ІМ: І під час акції Україна без Кучми, і під час двох останніх Майданів, ми, справжні революціонери, виступаємо проти когось, але ми самі не приходимо до влади. Приходять, або Ющенко, який привів з собою любих друзів, бо не зробив ставку на націоналістичні сили, на патріотів. Йому було простіше спілкуватися з Червоненками, Жваніями. Той же Порошенко був з любих друзів.

Зараз так само до влади прийшла людина від олігархів, від бізнесу і йому головне – це збільшувати свої статки. Зрозуміло, що існування Української держави йому необхідно для цього, тому що на цій території він займається бізнесом. Тобто, система, як ми ї навивали, кучмізму залишилася.

Нова революція, якщо вона буде, або якісь кардинальні зміни, які або Саакашвілі, або хтось інший зробить, в першу чергу мають бути спрямовані, щоб зламати цю систему. А зараз одна й та сама колода політиків, яка міняє політичні партії наче футболки, розводить людей і розказує, що вони нові обличчя, а реально – це та сама обойма, яка уже 25 років керує державою.

  • Зараз багато говорять про загрозу диктатури. Чи підтримуєш думку про сильну руку, і, якщо так, то кого бачиш диктатором?

ІМ: Я би хотів, щоб у нас з’явилася людина з сильною рукою, яка б вимела оті корупційні, гнилі елементи, які є в чинній політичній еліті. Щоб оновився той самий прокурорський штат. Або хоча б, щоб вони мали контроль за своїми діями і були вимушені жити за законом і Конституцією, а не чинити вибіркове правосуддя. Карати злочинців, не залежно від їх статусів, мажорів, які вбивають на дорогах і ходять на волі, політиків вищого рівня, які замішані в корупційних схемах, або, наприклад, в розстрілах на Майдані.

Тому нам треба сильну людину, з сильною командою, щоб його не оточила вся ця шваль, яка керує країною вже 25 років. Це команда людей, які перевірені життям. Там мають бути політики, які вчилися в Європі, які не пов’язані з корупцією в Україні.

Не треба розказувати казки, що їм по кілька тисяч доларів потрібно платить. Вони, як громадяни, мають виконати свій громадянський обов’язок і за кілька років зробити те, що Саакашвілі зробив у Грузії. Це не питання грошей. Зрозуміло, що не тисяча гривень у них має бути зарплата, хай буде тисяча доларів. Але не можна говорити, якщо йому дати 100 тисяч доларів, то він буде набагато краще працювати, ніж коли йому буде тисяча доларів.

Я бачу такого українського Коновальця, який був би на часі, але, на жаль, армія має гарних офіцерів, але не має серед них гарних політиків. Вони всі, в першу чергу, хочуть стати генералами, але не президентами. Реально вони не розуміють політику, Вони, на жаль, трохи вузькопрофільні, добре знають ситуацію в армії, а все інше вони знають з телевізора.

Команди політиків у будь якого офіцера, на жаль, немає. Я проти того, щоб ми якісь розстріли проводили за політичні переконання. Думаю, що сильну владу і без розстрілів можна створити. Злочинців за грати, когось позбавити громадянства, а якщо помічені в стосунках з Росією, виселити за межі України. Але переводити все в політичну стрільбу, щоб політики з одних партій стріляли в політиків з інших партій – це може знищити Україну.

  • Щодо ситуації в УНА-УНСО. Чи плануєте ви з кимось об’єднуватися, і якщо будуть вибори, то кого ви бачите своїм союзником?

ІМ: У нас зараз відбувся з’їзд. Головою партії став Валерій Бобрович, який добре знає політичну ситуацію в країні. Мене обрали його заступником. Хлопці, які повертаються з фронту, також долучаються до політичної боротьби.

Однозначно, нам треба новий правоцентристський проект. Можливо, з тим же самим Саакашвілі, можливо з Демальянсом, з тими політичними силами, які не були при владі і в яких є багато молодих людей.

Однозначно треба йти на координацію дій, на якийсь спільний похід на вибори, на контроль за діями влади сьогодні. Об’єднатися в одну партію українці можуть лише проти ворогів, як на Майдані, коли ми стали єдиною силою. Багато хто любить мати печатку своєї партії, і дуже дорожить цим. А потрібно координувати дії, створити спільний список на вибори, взяти на себе відповідальність за державу. Вже давно пора взяти цю місію на себе і УНСО, і Конгресу українських націоналістів, і новим політичним силам, зокрема, це може бути Демальянс чи політична сила Саакашвілі. Я реально думаю, що він зможе знищити цю систему, так, як він ще не зав’язався в ній, у нього ще немає цих корупційних зав’язок. Виходячи з того, що США можуть нарешті вимагати якихось результатів від України за ті гроші, які вони нам дають, вони можуть зробити ставку на Саакашвілі.

DailyUA


Джерело статті: “http://daily.com.ua/ukraine/14-12-2016330256”

Вход

Меню пользователя

 

Notice: Array to string conversion in /home/stena/domains/swoboda.in.ua/public_html/libraries/joomla/registry/registry.php on line 97

свобода